Ulepszone modele Ford S-Max i Galaxy

Ulepszone modele Ford S-MAX i Ford Galaxy otrzymały nowe rozwiązania techniczne i nowe układy napędowe.

 

  • Fordy S-MAX i Galaxy będą obecnie wyposażane w zaawansowane silniki wysokoprężne EcoBlue o mocach 120 KM, 150 KM, 190 KM i Bi-turbo 240 KM, zapewniające niższe zużycie paliwa.
     
  • Wyrafinowana nowa ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, obsługiwana za pomocą obrotowego pokrętła w konsoli, umożliwia współpracę z tempomatem adaptacyjnym i z funkcją Stop & Go pozwalającą na automatyczne zatrzymanie samochodu w gęstym ruchu miejskim.
     
  • Kolejne ulepszenia obejmują bardziej efektywne działanie systemu informującego o obiektach w martwym polu lusterek, nowy system wycieraczek Ford ClearView, a także nowe kolory nadwozia Chrome Blue i Diffuse Silver.
     

 

Bezstresowa, ekonomiczna jazda

 

Dostępne w Fordach S-MAX i Galaxy 2-litrowe silniki wysokoprężne EcoBlue o mocach 120 KM, 150 KM i 190 KM oraz 240 KM w wersji Bi-turbo, zapewniają moc, moment obrotowy i właściwości jezdne typowe dla silników o większej pojemności skokowej, a jednocześnie pozwalają na oszczędność paliwa i niski poziom emisji CO2 charakterystyczne dla silników o mniejszej pojemności.

 

 

Zaawansowane rozwiązania

 

Komfort i wygoda jazdy Fordami S-MAX i Galaxy również uległy poprawie, zarówno dla kierowców, jak i pasażerów, dzięki całej palecie zmian w zaawansowanych systemach i funkcjach pojazdów.

 

Ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów umożliwia współpracę z ACC, co pozwala S-MAX`owi i Galaxy na utrzymywanie komfortowej odległości od pojazdów jadących z przodu. Dodatkową wygodę zapewnia funkcja Stop & Go, która umożliwia całkowite zatrzymanie pojazdu w ruchu miejskim i automatyczne ruszanie, jeśli czas zatrzymania jest krótszy niż 3 sekundy. Przy zatrzymaniach dłuższych niż 3 sekundy, żeby ruszyć kierowca powinien nacisnąć przycisk na kierownicy lub delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia.

 

System BLIS w obu modelach ostrzega wcześniej o pojazdach zbliżających się do martwego pola w lusterkach kierowcy przy wyższych prędkościach zbliżania się tych pojazdów. Dzięki nowym funkcjom zmiennego zasięgu działania BLIS za samochodem, system może teraz wykrywać pojazdy znajdujące się w odległości do 18 metrów.