Transit VAN

Opis modelu


NOWY FORD TRANSIT
Nowy Ford Transit to największy van w swojej klasie, który oferuje kilka wersji rozstawu osi, kabin i wysokości dachu oraz różne silniki i rozwiązania zarówno przestrzeni ładunkowej, jak i pasażerskiej. Pozwala to na łatwe dobranie pojazdu do specyfiki wykonywanej pracy. Powiedz nam, czym się zajmujesz i czego oczekujesz, a my na pewno znajdziemy Forda Transit pasującego do Twojego biznesu.

Na długiej liście najnowocześniejszych technologii znajduje się m.in. Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy, inteligentny tempomat oraz system poprawiający stabilność na zakrętach (TVC). Ich zadaniem jest ułatwienie jazdy zarówno w trasie jak i po mieście. Duża część zastosowanych rozwiązań działa automatycznie, co pozwala kierowcy lepiej skoncentrować się na sytuacji panującej na drodze. Z kolei technologie ograniczające spalanie, takie jak ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging), pomagają ograniczyć zużycie paliwa przez silnik, zachowując jednocześnie jego wysoką moc i elastyczność.


Przestrzeń ładunkowa w nowym Fordzie Transit oferuje spore możliwości transportowe. Jej pojemność może wynosić nawet 15,1 m3 i pozwala zmieścić ładunek o długości do 4,2 m. Natomiast fabrycznie montowany hak holowniczy umożliwia holowanie przyczepy o łącznej masie do 3,5 tony.
Inżynierowie Forda wypracowali również skuteczne metody zabezpieczenia ładunku i samego Forda Transit przed złodziejami. Dlatego zastosowano ultramocne zamki i blokady oraz zaawansowane technologicznie systemy alarmowe. Wszystko po to, aby zaoszczędzić Ci kłopotów.
Dowiedz się więcej o wrażeniach z jazdy, konstrukcji, użyteczności, kosztach, wydajności, osiągach, bezpieczeństwie, parametrach oraz dostępnych rodzajach nadwozia i wersjach nowego Forda Transit.
Odwiedź salon lub skontaktuj się z nami i wybierz swoją wersję Forda Transit.

Zwiększona moc silników i oszczędność paliwa
Nowe, 2,2-litrowe silniki wysokoprężne TDCi z 6-biegowymi przekładniami dają większą moc i moment obrotowy, a jednocześnie zmniejszają zużycie paliwa. Dla zwiększenia ekonomiczności w Fordzie Transit zastosowano ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Smart Regenerative Charging), kontrole przyspieszania czy system Auto-Start-Stop. Każde z tych rozwiązań obniża koszty oraz zwiększa do maksimum zwrot z inwestycji.
Mocne i oszczędne silniki

Do napędu Forda Transit wykorzystano trzy zaawansowane 2,2-litrowe silniki TDCi. Jednostki te, poprzez 6-biegową skrzynię biegów, zapewniają 100, 125 lub 155 koni mechanicznych oraz do 385 Nm momentu obrotowego dostępnego w szerokim zakresie obrotów. Daje to bardzo wydajny i elastyczny układ napędowy oraz pozwala na rzadszą zmianę biegów.
Zastosowane rozwiązania techniczne zapewniają wyjątkową oszczędność paliwa, niską emisję CO2 oraz szybkie rozgrzewanie silnika nawet przy najniższych temperaturach. Wydajność Transita w nadwoziu Van zwiększają dodatkowo technologie Ford ECOnetic.
Wydajniejsze ładowanie akumulatora

Technologia ładowania regeneracyjnego (Smart Regenerative Charging) wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora. W odróżnieniu od konwencjonalnych układów działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Przekłada się to na jeszcze większą oszczędność paliwa i mniejszą emisję CO2.
Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy Ford Transit stoi w miejscu (na przykład przed światłami lub w korku) technologia Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest nadal dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, elektryczne szyby, światła, Ford SYNC), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! Wydajność systemu jest najbardziej zauważalna podczas jazdy po zatłoczonych ulicach miasta. Wtedy oszczędność paliwa może sięgnąć nawet 10% (cykl miejski).


Inteligentny system Ford EcoMode - bardziej efektywne prowadzenie samochodu

Nowatorski system Ford EcoMode bez przerwy ocenia wpływ sposobu prowadzenia samochodu na zużycie paliwa. System analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie i wyprzedzanie oraz liczbę krótkich i długich tras. Kierowca na bieżąco wie, które elementy wpływają na zmniejszenie, a które na zwiększenie zużycia paliwa.


Jeszcze większa oszczędność paliwa i mniejsza emisja CO2

Wybierz wersję ECOnetic z dedykowaną przekładnią E, która zwiększa o 7% przełożenie przekładni głównej. Rozwiązanie to wpływa korzystnie na oszczędność paliwa oraz niższą emisję CO2, która w tym przypadku wynosi tylko 169 g CO2/km.


Kontrola przyspieszania

Ten nowy, innowacyjny system kontroluje przyspieszanie pojazdu, uwzględniając poziom jego obciążenia. Oznacza to zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 15% – w zależności od Twojego stylu jazdy.

Wskaźnik zmiany biegów poprawiający ekonomikę jazdy

Wskaźnik umieszczony na desce rozdzielczej podpowiada, kiedy zmienić bieg, aby uzyskać maksymalną oszczędność paliwa. To prosty i skuteczny sposób na ekonomiczną jazdę.

Mały promień skrętu

Promień skrętu pojazdu Transit Van L2 wynosi tylko 11,9 m (w przypadku kabiny z podwoziem L1 - 11,4 m). Dłuższe modele również charakteryzują się większymi możliwościami manewrowymi, zwłaszcza że zastosowano w nich najnowocześniejsze wspomaganie kierownicy.

Jeden van, niezliczone możliwości

Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, Kombi Van, podwozie z kabiną, podwozie z podwójną kabiną oraz autobus M2. Pięć długości nadwozia i trzy wysokości dachu. Powiedz czym się zajmujesz, a na pewno znajdziemy Forda Transit dopasowanego do Twoich potrzeb.