Transit Custom

Opis modelu


Największa przestrzeń ładunkowa w swojej klasie i nie tylko


Ford Transit wypracował sobie renomę auta niezawodnego i praktycznego. Nowy Transit Custom czerpie z tych tradycji, oferując wiele przemyślanych rozwiązań, które ułatwiają pracę i zwiększają jej efektywność. Jednymi z nich są największa w klasie przestrzeń ładunkowa (i najlepszy dostęp do niej), dwie wysokości dachu - standardowa H1 i wysoka H2, dostępne dla obydwu rozstawów osi (L1 i L2) oraz zintegrowany bagażnik dachowy. Co równie ważne, pojazd zaprojektowano tak, aby do minimum obniżyć koszty jego użytkowania. Przeglądy co 50 000 km lub 2 lata należą do najrzadszych w klasie. Dlatego Ford Transit Custom pozwala nie tylko uniknąć stresów podczas wykonywania codziennych obowiązków, ale także zapewnia długoterminowe oszczędności.

 

Wyjątkowe rozwiązanie przestrzeni ładunkowej umożliwiające przewóz długich ładunków
W Fordzie Transit Custom znajdziesz wyjątkowe rozwiązanie, zwiększające przestrzeń ładunkową. Przegroda całkowicie oddzielająca powierzchnię ładunkową od kabiny pasażerskiej jest wyposażona w otwieraną klapę, która zapewnia dostęp do dodatkowej przestrzeni pod podwójnym siedzeniem pasażera. Dzięki temu przez tylne drzwi można włożyć przedmioty o długości sięgającej 3 m (w wersji krótkiej L1).Teraz praktycznie każde wartościowe przedmioty, bez problemu zmieszczą się wewnątrz nowego Forda Transit Custom.

 


Zintegrowany bagażnik dachowy zapewnia większą wygodę i oszczędność oraz zmniejsza hałas
Wyjątkowy i innowacyjny bagażnik dachowy. Gdy już nie jest potrzebny, wystarczy złożyć go na płasko. Właściciel zaoszczędza czas na zakładaniu i zdejmowaniu, jak to bywa w przypadku tradycyjnych bagażników. Zintegrowany bagażnik dachowy pozwala na bezproblemowy przejazd w miejscach z ograniczeniem wysokości pojazdu do 2 m (z wyjątkiem modeli o całkowitej masie 3 300 kg). Ponieważ nasz bagażnik po złożeniu nie zwiększa oporu powietrza, ogranicza zużycie paliwa i hałas. Dostępny tylko w standardowej wersji dachu H1.

 


Największa w klasie przestrzeń ładunkowa
Ford Transit Custom oferuje najlepsze parametry przestrzeni ładunkowej w swojej klasie – długość i szerokość (między nadkolami) przestrzeni ładunkowej oraz wysokość użytkową wnętrza. Umożliwia to bezproblemowe przewożenie płyt budowlanych o wymiarach 244 x 122 cm ustawionych bokiem lub ułożonych płasko na podłodze oraz trzech europalet. Dzięki funkcji klapy w przegrodzie oraz dodatkowej przestrzeni ładunkowej pod podwójnym siedzeniem pasażera, możliwe jest przewożenie przedmiotów o długości do 3 m (przy krótkim rozstawie osi – L1) i do 3.4 m (przy długim rozstawie osi – L2). W wersji z krótkim rozstawem osi (L1) Ford Transit Custom zapewnia aż 6 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej, i to przy zamontowanej przegrodzie. Pojemność w wersji z długim rozstawem osi (L2) wzrasta do 6,8 metra sześciennego. Transit Custom zapewnia także niezrównany dostęp do przestrzeni ładunkowej, ponieważ dysponuje on najszerszymi drzwiami bocznymi oraz najniższym progiem tylnym wśród pojazdów tej klasy. Dodatkowo przesuwane drzwi wyposażono w nowy mechanizm kontrolny, który utrzymuje je w bezpiecznej pozycji podczas załadunku.

 


Różne wysokości dachu
Wersja z krótki rozstawem osi (L1) i standardowym dachem (H1) z przegrodą zapewnia 6 metrów sześciennych pojemności. Natomiast opcja z długim rozstawem osi (L2) i tą samą wysokością dachu oferuje już 6.8 metrów sześciennych. Obie długości nadwozia są również dostępne z wysokim dachem (H2) o imponującej wysokości 1.76 m, która zapewnia aż 8.3 metra sześciennego pojemności (w największym modelu – L2, H2).

 


Najłatwiejszy dostęp do przestrzeni ładunkowej w swojej klasie
Dostęp do przestrzeni ładunkowej jest niezwykle komfortowy. W swojej klasie Ford Transit Custom posiada najszersze i najwyższe drzwi ładunkowe oraz najniższy próg tylny. Dodatkowo przesuwane drzwi wyposażono w nowy mechanizm kontrolny, który utrzymuje je w bezpiecznej pozycji podczas załadunku.

 


Specjalna wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej
W wyposażeniu standardowym Forda Transit Custom dostępna jest łatwa w czyszczeniu wykładzina podłogi przestrzeni ładunkowej. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także ułatwia załadunek i wyładunek oraz zachowanie idealnego stanu przestrzeni ładunkowej. Pozwala to na utrzymanie wysokiej wartości samochodu przy odsprzedaży.

 

 

Oświetlenie ułatwiające załadunek
Energooszczędne oświetlenie LED o dużej mocy w przestrzeni ładunkowej przychodzi z pomocą, gdy trzeba pracować przy słabym świetle. To kolejne proste, ale praktyczne rozwiązanie.

 


Praktyczne i bezpieczne mocowanie ładunku
Punkty do mocowania przewożonych przedmiotów zwykle znajdują się na podłodze i dostęp do nich może być utrudniony. Dlatego w Fordzie Transit Custom zostały one umieszczone tuż nad nią, na bocznych ścianach przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu załadunek odbywa się bez przeszkód i łatwiej można zadbać o czystość. Dodatkowe punkty mocowania znajdują się na wysokości talii i ramion. Są wbudowane w konstrukcję pojazdu, a każdy z nich może utrzymać aż 30 kg ładunku.

 

 

Najdłuższe w swojej klasie okresy między przeglądowe
Zastosowane w Fordzie Transit Custom silniki wysokoprężne Duratorq są wyjątkowo oszczędne, wytrzymałe i niezawodne. Nawet części, które podlegają naturalnemu zużyciu, wyprodukowano tak, aby działały dłużej bez potrzeby ich konserwacji. Pozwala to na wykonywanie przeglądów serwisowych co 50 000 km lub 2 lata.

 


Spokój umysłu dzięki gwarancji na korozję perforacyjną nadwozia
Ford Transit Custom objęty jest 12-letnią gwarancją na korozję perforacyjną nadwozia.