Tourneo Courier

Opis modelu


Wszystko, czego potrzebujesz w samochodzie 

Samochód oprócz praktycznych walorów i niskich kosztów eksploatacji, w każdej sytuacji powinien oferować maksymalny komfort. Dowiedz się, jak Ford Tourneo Courier spełnia wszystkie te wymagania.

Ford SYNC – zaawansowana technologia obsługi głosowej 

Ford SYNC pozwala kontrolować odtwarzanie muzyki oraz odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą prostych poleceń głosowych. Jeśli na przykład jednym z Twoich kontaktów w komórce jest „home” („dom”), wystarczy powiedzieć „call home” („zadzwoń do domu”), a system automatycznie wybierze numer. Polecenia głosowe ułatwiają także słuchanie piosenek z pamięci USB, odtwarzacza MP3 czy urządzenia iPod® oraz strumieniowe przesłanie muzyki z telefonu komórkowego obsługującego technologię Bluetooth.


*Nazwa Bluetooth® i oznaczenia graficzne oraz logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc., a ich wykorzystanie przez Ford Motor Company podlega odpowiedniej licencji. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

 

Mniej męczące i oszczędniejsze podróże 

Tempomat pozwala ustawić prędkość i utrzymywać ją do czasu przyspieszenia lub hamowania. Prędkość w czasie jazdy można również dostosowywać, korzystając z elementów sterujących na kierownicy. 

Ponadto regulowany układ ograniczania prędkości utrzymuje wcześniej ustaloną prędkość, oszczędzając przy tym paliwo i minimalizując ryzyko przekroczenia dozwolonej prędkości. Poza praktycznymi korzyściami, tempomat z regulowanym ogranicznikiem prędkości zapewnia większy komfort podczas długich podróży.

 

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej, kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu samochodu. System wyświetla także wirtualne linie, które pomagają parkować nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera uruchamia się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

 

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają oszacować odległość między samochodem a dowolną przeszkodą. Po wykryciu obiektu aktywuje się ostrzeżenie dźwiękowe, które nasila się wraz ze zbliżaniem się do przeszkody.

 

Zintegrowana nawigacja satelitarna

W pełni zintegrowana nawigacja satelitarna obejmuje kolorowy ekran o przekątnej 5-cali (dostępna również w wersji z cyfrowym tunerem DAB). System reaguje na prędkość pojazdu i bieżące natężenie ruchu w czasie rzeczywistym, podając dokładniejszy szacowany czas przyjazdu na miejsce oraz informacje o trasie.

 

Osiągi i zużycie paliwa – dwa powody do radości

Duża moc. Niskie zużycie paliwa. Ideale połączenie dla każdego kierowcy. Mocne silniki benzynowe i wysokoprężne dostępne w Fordzie Tourneo Courier są skonstruowane tak, aby oszczędność paliwa była zauważalna już od pierwszych kilometrów.

 

Maksymalne osiągi silnika

Nowy, rewolucyjny 1-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia tyle mocy (100 KM), ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6l; przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 115g/km dzięki funkcji Auto-Start-Stop.

 

Ekonomiczne silniki wysokoprężne o dużej mocy

Wybierz jeden z ekonomicznych silników Duratorq o pojemności 1,5 litra i mocy 75 KM lub 95 KM. Zadbaj o niższe zużycie paliwa oraz emisję CO2 na poziomie 3,7 l/100 km oraz 96 g/km dzięki silnikowi Duratorq TDCI o pojemności 1,5 litra i mocy 75 KM z opcjonalną funkcją Auto-Stop-Start oraz blokadą do 100 km/h.

 

Niższe zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu (przed światłami lub w korku), technologia Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, elektryczne szyby, światła, Ford SYNC), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! Wydajność technologii Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna na ulicach miast - wtedy oszczędność paliwa może sięgnąć nawet do 10% (cykl miejski).

 

Długi okres między przeglądami technicznymi ogranicza koszty

Wszystkie części i elementy Tourneo Courier są tak zaprojektowane, aby były jak najtrwalsze i mogły działać jak najdłużej bez napraw. To dlatego okresy pomiędzy przeglądami to 30 000 km lub 1 rok.

 

Mały promień skrętu

Ford Tourneo Courier charakteryzuje się wysokimi możliwościami manewrowymi. Jego promień skrętu wynosi zaledwie 10,55 metra. Pozwala to na łatwe i bezpieczne poruszanie się po zatłoczonych ulicach i parkingach.

 

Dostosowujące się wspomaganie kierowcy 

Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS) automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy. Umożliwia to lekkie manewrowanie przy parkowaniu w ciasnych przestrzeniach oraz pełną kontrolę w czasie jazdy na autostradzie.

 

Jakiego samochodu potrzebujesz?

Ford Tourneo Courier dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia. Dlatego każdy, kto szuka nowoczesnego samochodu, który charakteryzuje się wysokim poziomem komfortu, bezpieczeństwa i ekonomiczności, na pewno wybierze coś dla siebie. Porównaj wersje Forda Tourneo Courier i sprawdź, który najlepiej do Ciebie pasuje.

Skontaktuj się z nami lub przyjdź do salonu. Umów się na jazdę próbną i wybierz najlepszy model dla siebie w niezwykle atrakcyjnych cenach.