Raport samochodowy

Kolejne modele Forda były na celowniku, co poskutkowało obfitymi recenzjami użytkowników. Gdzie mieści się firma przygotowująca nasze samochody do motorsportu?

KA+Active

W poprzednim raporcie informowaliśmy Państwa o premierowych jazdach tym modelem. Przesyłamy kolejne publikacje w których media dobrze odbierają nasz produkt. Oceniający podkreślają dużą przestrzeń, wygodę obsługi oraz dobry system multimedialny. Przede wszystkim jednak wersja Active „Przyjemnie zaskakuje dość wyrazisty układ kierowniczy, w którym elektryczne wspomaganie dopasowuje się do prędkości jazdy. W mieście intensywnie wspomaga parkingowe manewry, a w trasie zwiększa opór na kole sterowym. Co ważne, Ka+ jest bardzo zwinne. Łatwo nim manewrować na szerokich jezdniach i mieści się w ciasne miejsca parkingowe. Z uwagi na zwiększony prześwit, radzi sobie także z wysokimi krawężnikami. Na drogach o gorszej nawierzchni, musimy docenić sprężyście zestrojone zawieszenie dające sporo pewności.”

 

Fiesta ST-Line

Gama naszym modeli oferowanych w wersji ST Line stale się rozszerza. Edge, Mondeo, Kuga, jest wśród nich również Fiesta. Przez media ta wersja oceniana jest bardzo dobrze. Dziennikarze mający okazję spotkać się bezpośrednio z naszym autem prasowym podkreślają wyśmienity wygląd, własności jezdne. Dziennikarz portalu Autogaleria prezentujący wrażenia z jazdy tą wersją opisał to w następujący, sugestywny sposób:

„Może pójdę wynieść śmieci? (do śmietnika w innej dzielnicy)”. „Nie chcesz pojechać na zakupy? (do galerii handlowej na drugim końcu miasta)”. „Nie odwieźć Cię gdzieś (gdziekolwiek by to nie było)?”. Tak może wyglądać standardowy wolny dzień w mieszkaniach osób posiadających w ręku niepozorny kluczyk do małego, miejskiego Forda z litrowym silnikiem. Przesadzam? Choć to nie ST, a zaledwie „-line”, a silnik ma trzy cylindry i litr pojemności, to naprawdę chce się tym jeździć.”

Właśnie takie wrażenia pozostawia po sobie Fiesta ST-Line. Ciekawe jakie będą wrażenia po testach mocniejszą „siostrą”. Wkrótce będziecie Państwo mieli okazję je poznać. Od przyszłego tygodnia rozpoczyna się program jazd testowych Fiesty ST.

https://autogaleria.pl/testy/ford-fiesta-1-0-ecoboost-140-km-st-line-test/

 

Mustang

Zdaje się że do tej pory nie mieliśmy okazji podzielić się z Państwem informacjami na temat tego modelu. I tu mogłaby się zacząć 700 stronicowa praca opisująca ten samochód. I… nie będzie, w zamian za to zapraszamy do lektury wrażeń jakie pozostawił ten, a konkretnie Bullitt na znanym blogerze Michale Sztorcu. Przeczytajcie Państwo sami, daruję sobie wymienianie niektórych cytatów, całość jest zbyt dobra.

http://premiummoto.pl/ford-mustang-bullitt-2018-test/

 

 

"Niezwykle groźna konstrukcja i spektakularny dźwięk"

Ford Fiesta R2

Nie wiem czy Państwo wiecie o tym, iż w Polsce pod Krakowem mieści się siedziba oddziału firmy M-Sport. Tak, tej legendarnej firmy przygotowującej od lat Fordy do motorsportu. Właśnie pod Krakowem powstała najnowsza wersja rajdowej broni Forda. Nowy Ford Fiesta R2 jest pierwszym w pełni opracowanym i zbudowanym autem rajdowym M-Sportu w Polsce. Ostatnio odbyły się jazdy, podczas których obecny był również Nil Solans, mistrz JWRC z sezonu 2017. Pierwsze testy pokazały, że konstrukcja może być niezwykle groźna i konkurencyjna, a dźwięki generowane przez silnik i układ wydechowy sa doprawdy spektakularne.

https://www.youtube.com/watch?v=sjEQBzQ_SKM

https://autokult.pl/32635,ford-fiesta-r2-ma-litrowy-silnik-i-200-koni-powstala-w-krakowie