Produkcja Pumy rusza z wielkim rozmachem!

Ford rozpoczyna produkcję modelu Puma – pierwszego  z 8 pojazdów wyposażonych w zelektryfikowane napędy, zapowiadanych w tym roku na rynku europejskim.

  •  Pierwszy Ford Puma zjeżdża z linii w zakładzie produkcyjnym Forda Craiova.

  •  Ford Puma z 48-woltową instalacją miękkiej hybrydy jest pierwszym pojazdem hybrydowym wyprodukowanym w Rumunii; gdzie Ford zainwestował w jego produkcję około 200 milionów euro.

  •  Innowacyjna, komfortowa Puma, dysponująca największą w swoim segmencie przestrzenią ładunkową, jest jednym z ośmiu nowych modeli o zelektryfikowanych układach napędowych, które Ford wprowadzi w tym roku w Europie.

 

Inspirowany stylem SUV-a kompaktowy crossover – oferowany z zaawansowanym napędem EcoBoost Hybrid, tzw miękką hybrydą, wyposażoną w 48-woltową instalację elektryczną –  jest pierwszym pojazdem hybrydowym produkowanym w Rumunii.

 

Ford zatrudnił dodatkowo 1 700 pracowników i zainwestował około 200 milionów euro w zakład Craiova, aby wesprzeć produkcję modelu, który łączy w sobie oszczędność hybrydy, uwodzicielski styl i przestrzeń ładunkową nie mającą konkurencji w tym segmencie. Wszystkie inwestycje Forda w zakłady Craiova od 2008 r. sięgają prawie 1,5 mld euro.

 

Ford Puma jest jednym z ośmiu zelektryfikowanych pojazdów, które Ford zamierza wprowadzić w tym roku na rynek europejski. Ford ogłosił na początku tego roku, że każdy z nowych modeli pasażerskich jego gamy otrzyma wersję ze zelektryfikowanym układem napędowym – miękką hybrydę, pełną hybrydę, hybrydę plug-in lub wersję całkowicie elektryczną –  przez co europejscy klienci otrzymają jedną z najbardziej wszechstronnych linii zelektryfikowanych pojazdów.


Firma zakłada, że do końca 2022 roku modele wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe będą stanowić ponad połowę sprzedaży samochodów osobowych marki.

 

"Nowa Puma otwiera kolejny rozdział w filozofii projektowania Forda skoncentrowanej na człowieku, w którym marka podnosi jakość, wzbogaca modele w nowe systemy, podkreśla obecną zawsze w DNA marki Ford frajdę z jazdy. Nie mam wątpliwości, że Puma odniesie ogromny sukces w całej Europie." – powiedział Stuart Rowley, prezes Ford of Europe.