Nowy, niesamowity Ford Ranger Raptor wybiera się do Europy – pickup o ekstremalnych osiągach

  • Najtwardsza i najmocniejsza wersja najlepiej sprzedającego się w Europie pickupa debiutuje na Starym Kontynencie na targach gier komputerowych Gamescom jeszcze przed wprowadzeniem na rynek w 2019 roku.

 

  • Opracowany przez Ford Performance, burzący spokój Ranger Raptor przeznaczony jest dla ludzi prowadzących ekscytujący styl życia na świeżym powietrzu i może poradzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami spotykanymi na bezdrożach.

 

  • Zdolność do poruszania się w każdym terenie zapewnia ultra-mocne podwozie, specjalnie opracowane zawieszenie i odpowiednie do tego opony, a także moc 213 KM i moment obrotowy 500 Nm, dostarczane przez silnik EcoBlue, współpracujący z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, wszystko to wspomagane przez system Terrain Management.

 

  • Ranger Raptor dołączony w wersji cyfrowej do gry wideo Forza Horizon 4 jest pierwszym pojazdem, który kiedykolwiek zadebiutował na targach Gamescom.

 

 

Opracowany przez Ford Performance dla prawdziwych entuzjastów samochodów terenowych, pierwszy w historii Ranger Raptor trafi do sprzedaży w Europie w połowie 2019 roku, z przeznaczeniem dla klientów poszukujących szczególnych emocji. Samochód napędzany będzie wersją Bi-turbo 2-litrowego silnika wysokoprężnego EcoBlue, dysponującego mocą 213 KM i momentem obrotowym 500 Nm. Pojazd otrzyma nową 10-stopniową automatyczną przekładnię Forda.

 

Majestatycznemu wyglądowi, który uzyskano dzięki niesamowitym rozmiarom i ekstremalnej stylizacji Rangera, towarzyszy unikalne podwozie Ford Performance, zoptymalizowane pod kątem jazdy po bezdrożach i zdolności do jazdy w dowolnym terenie.

 

Firmy Ford i Microsoft ujawniły też, że nowy Ranger Raptor pojawi się w nowej wersji gry wideo Forza Horizon 4 jeszcze w tym roku, dając fanom ekstremalnej jazdy nową możliwość doświadczenia niespotykanych dotąd możliwości pickupa. Prezentując nowego Forda Rangera Raptora na Gamescom – czyli na największej imprezie tego typu w Europie, Ford stał się pierwszym producentem, który zaprezentował nowy pojazd w ramach tego wydarzenia.