Nowy KA+

Opis modelu


Nowy. Przestronny. Ekonomiczny. 

Oferuje wiele praktycznych rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo, komfort i przyjemność z jazdy.

Poznaj zalety nowego Forda KA+ i ciesz się nim podczas każdej podróży.

 

Przestrzeń dla każdego

Ford KA+ to wyjątkowo przestronne miejskie auto, które świetnie sprawdzi się też podczas weekendowych wypadów. Samochód został zaprojektowany tak, by zapewnić możliwie największą ilość miejsca, maksymalny komfort i funkcjonalność wnętrza przeznaczonego dla 5 osób. Dzięki dużym tylnym fotelom Ford KA+ zapewnia komfortowe warunki podróży pasażerom jadącym z tyłu. Jest tam wystarczająco dużo miejsca dla 3 dorosłych osób.

Liczy się każda kropla paliwa

Nowy Ford KA+ napędzany jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym Ti-VCT o pojemności 1.2 l, który jest dostępny w dwóch wersjach: o mocy 
70 KM oraz 85 KM. Obie wersje spełniają normę emisji spalin Euro 6. Oba warianty zapewniają niskie zużycie paliwa i charakteryzują się niewielką emisją CO2 na poziomie 114 g/km. Korzyści te osiągnięto dzięki dłuższemu zestopniowaniu skrzyni biegów. 
Wersja z emisją CO2 na poziomie *110g 

Stylowy i praktyczny

Kompaktowe nadwozie Forda KA+ jest odzwierciedleniem miejskiego stylu życia. Łączy ono w sobie praktyczność pięciodrzwiowego auta
z nowoczesną stylistyką. Charakterystyczna przednia górna krata wlotu powietrza została ozdobiona chromowanym obramowaniem i poziomymi belkami. Smukłe reflektory wydłużają się ku tyłowi dodając sylwetce elegancji. Okrągłe światła przeciwmgielne podkreślają dynamiczny wygląd.
 

Przyjemność prowadzenia

Lekki i zwinny. Doskonale reagujący i bezpieczny. Ford KA+ znakomicie sprawdza się w każdych warunkach. 
Dzięki licznym inteligentnym technologiom ten niewielki samochód oferuje 
Ci równie dużo, co jego więksi konkurenci. Zastosowane rozwiązania są gwarancją płynnej i przyjemnej jazdy oraz maksymalnego bezpieczeństwa.

Łatwe parkowanie w ciasnych miejscach

Ford KA+ to kompaktowe i niezwykle zwrotne auto, które sprawia, że parkowanie w ciasnych miejscach jest dziecinnie proste. W bezstresowym manewrowaniu pomogą również tylne czujniki parkowania, które minimalizują ryzyko wgnieceń i zadrapań podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z miejsc parkingowych. Jeśli podczas cofania pojazdu czujniki wykryją przeszkodę, urządzenie emituje dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Częstotliwość sygnałów wzrasta wraz ze zbliżaniem się do przeszkody.

Tempomat - przyjemność podróżowania

Tempomat z ogranicznikiem prędkości umożliwia ustawienie preferowanej prędkości jazdy. Pomaga uniknąć przekraczania ograniczeń prędkości co doskonale sprawdza się w terenie zabudowanym i zwiększa komfort prowadzenia na dłuższych dystansach. W sytuacji gdy musisz nagle przyspieszyć wystarczy nacisnąć mocno pedał gazu, co anuluje wcześniej zaprogramowaną prędkość.

Pogrzewane siedziska przednich foteli

Dla zwiększenia komfortu w zimne dni nowego Forda KA+ można doposażyć w podgrzewane siedziska przednich foteli.

Łatwe ruszanie pod górę (system HSA)

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega stoczeniu się pojazdu. System utrzymuje działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy, dzięki czemu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.

Przyczepność w każdych warunkach

Układ kontroli trakcji (TC) pomaga uniknąć buksowania kół podczas jazdy na śliskiej nawierzchni. Sprawdza się on idealnie wtedy, gdy trzeba gwałtownie przyspieszyć lub wjechać na wzniesienie.

System Ford Easy Fuel – bezproblemowe tankowanie

Teraz zatankowanie niewłaściwego paliwa jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Końcówka pistoletu dystrybutora nie będzie pasować do wlewu jeśli spróbujesz zatankować nieodpowiednie paliwo. Dodatkowo Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, więc nie musisz już brudzić sobie rąk podczas tankowania.

Lepsza widoczność w dzień i w nocy

Nowy Ford KA+ jest wyposażony standardowo w przednie światła przeciwmgielne oraz światła do jazdy dziennej, które dzięki są dobrze widoczne na drodze – zarówno w dzień, w nocy, jak i we mgle. Dodatkowo światła do jazdy dziennej podkreślają stylową sylwetkę samochodu.

 

Ford KA+ to radość podróżowania – zarówno po mieście, jak i w trasie.