Nowy Ford Galaxy Vignale i udoskonalony S-MAX

Teraz to samochody bardziej stylowe, wygodniejsze i lepiej skomunikowane.

 • Ford dodatkowo ulepsza modele S-MAX i Galaxy, nadając im bardziej charakterystyczny wygląd i proponując opcjonalne zestawy felg. Nowa, luksusowa wersja wyposażenia Galaxy V-Line.

 • S-MAX i Galaxy oferują fotele z 18-stopniową regulacją, przetestowane i zalecane przez lekarze i terapeutów, jako pomoc w łagodzeniu bólu pleców. Na liście wyposażenia dodatkowego fotele z wielostopniową funkcją masażu.|

 •  Wprowadzenie pokładowego modemu FordPass Connect, umożliwia podłączanie do 10 urządzeń i możliwość informowania o lokalnych zagrożeniach.

 •  Udoskonalone niedawno modele S-MAX i Galaxy z nowym, paliwooszczędnym wariantem silnika 2,0‑litra EcoBlue o mocy 240 KM, sprzężonym z ośmiostopniową automatyczną przekładnią i z adaptacyjnym tempomatem z funkcją Stop & Go.

 

Modele S-MAX i Galaxy Trend, Titanium i ST-Line można teraz łatwiej odróżnić, dzięki wyróżniającej je stylistyce przedniego pasa, podobnie jak odmieniono modele S-MAX Vignale i Galaxy, który po raz pierwszy jest oferowany w luksusowej specyfikacji V-Line.

 

Nowe fotele kierowcy i pasażera, dostępne dla modeli S-MAX i Galaxy Trend oraz Titanium można regulować na 18 sposobów, aby uzyskać maksymalne wsparcie pleców, co w podróży przyczynia się do lepszego samopoczucia i komfortu. Zdobyło też uznanie Aktion Gesunder Rücken e.V. (Kampania na rzecz Zdrowszych Pleców), wiodącej organizacji, zajmującej się leczeniem chorób kręgosłupa.   

Pokładowy modem FordPass Connect jest po raz pierwszy dostępny zarówno dla modelu S-MAX, jak i Galaxy. FordPass Connect zamienia samochody w mobilne hotspoty Wi-Fi, umożliwiając im łączenie do 10 urządzeń i dając do nowego systemu wczesnego informowania, który powiadamia kierowcę o niebezpieczeństwie na drodze przed pojazdem zanim znajdzie się ono w zasięgu jego wzroku lub w polu działania czujników samochodu.

Nasza nowa wersja Galaxy V-Line wznosi podróżowanie pierwszą klasą na jeszcze wyższy poziom, a łączność zapewniana przez system FordPass Connect czyni życie użytkowników S-MAXa i Galaxy łatwiejszym i mniej stresującym, niezależnie od tego, czy jeżdżąc, pracują, cz korzystają z auta podczas wypoczynku. – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes Ford of Europe ds. marketingu, sprzedaży i serwisu.

 

Osiągi i wygoda

W gamie napędów Forda S-MAX i Galaxy znalazł się 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue, dostępny w trzech wariantach mocy 150 KM, 190 KM oraz 240 KM bi-turbo - oferujący moment obrotowy, moc i osiągi typowe dla silników o większej pojemności, a także niższe zużycie paliwa i niską emisję CO2 na poziomie silników o mniejszych pojemnościach skokowych.

 

Ekskluzywna stylistyka

Specyfikacja wyposażenia modelu Vignale wprowadza nowy poziom luksusu, jako standard w eleganckim i uniwersalnym pasażerskim Galaxy, zaprojektowanym tak, by zapewnić podróż w doskonałych warunkach nawet siedmiu pasażerom. Najważniejsze wyróżniki:

 

 • Pokryta skórą Salerno deska rozdzielcza i środkowa konsola z przeszyciami w kolorze szarego metalu (Metal Grey),
   
 • Aluminiowe aplikacje we wnętrzu i aluminiowe nakładki na pedałach,
   
 • Podgrzewana kierownica,
   
 • Ogrzewane i chłodzone siedzenia kierowcy i pasażera, z  10-pozycyjną regulacją, zaopatrzone w 11 komór powietrznych, z funkcją masażu - dla użytkowników modelu S-MAX Vignale.
   

Przeprojektowane, eleganckie linie przedniego pasa modeli S-MAX i Galaxy mają zmienioną górną część i wyjątkowe połączenie osłony chłodnicy z dolną częścią zderzaka, dla bardziej wyrazistego stylu.
Najważniejsze wyróżniki:

 

 • Jasna, chromowana górna osłona chłodnicy i osłony lamp przeciwmgielnych w modelach Galaxy i S-MAX w specyfikacji Trend i Titanium,
   
 • Charakterystyczna górna część osłony chłodnicy o strukturze plastra miodu z czarną ramką i czarne oprawy lamp przeciwmgielnych w inspirowanych samochodami Ford Performance modelach S-MAX ST Line,
   

Charakterystyczna górna osłona chłodnicy „Flying V”, obramowana satynowym chromem i wykończone satynowym chromem oprawy lamp przeciwmgielnych dla ekskluzywnych modeli S-MAX Vignale i Galaxy V-Line
 

Nowe wzory aluminiowych felg obejmują 18-calowy, 15-ramienny wzór z dwukolorowym wykończeniem maszynowo obrabianym metalem i perłowo szarym lakierem dla modeli S-MAX i Galaxy Titanium oraz standardowe 17-calowy, 20-ramienne z dwukolorowym wykończeniem, maszynowo obrabianym metalem i perłowo szarym lakierem dla modeli Galaxy Titanium.