Nowa Fiesta

Opis modelu


Odkryj Forda Fiesta w zupełnie nowej odsłonie.

Przyjrzyj się jego fascynującemu designowi i przekonaj się, że małe auto, potrafi zrobić olbrzymie wrażenie.

 

Odpocznij i nabierz siły 

Inteligentne technologie ułatwiające życie możemy dziś spotkać na każdym kroku. Tak samo jest 
w zupełnie nowym Fordzie Fiesta. Znajdziesz w nim wiele zaawansowanych rozwiązań takich jak: Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosem w języku polskim, system audio B&O PLAY czy otwierany dach panoramiczny. Odkryj wszystko to i o wiele więcej we wnętrzu nowego Forda Fiesta.

Kwintesencja inteligentnej technologii

Wystarczy uruchomić silnik Forda Fiesta, a do życia obudzi się cały wachlarz zaawansowanych technologii. Aktywny asystent parkowania, inteligentny tempomat, system kontroli pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych i wiele innych… Odkryj technologie tak inteligentne, że zmienią na lepsze każdy kilometr podróży.

Niedoścignione osiągi i wydajność 

Już nie musisz wybierać między osiągami 
i wydajnością. Siadając za kierownicą Forda Fiesta kończą się kompromisy, a zaczyna się niepohamowana radość z jazdy. Oto dlaczego. 
Po pierwsze: silnik benzynowy EcoBoost 1.0 o mocy 140 KM, wielokrotnie nagradzany tytułem Międzynarodowego Silnika Roku. Po drugie: funkcja Auto-Start-Stop obniża zużycie paliwa, wyłączając silnik, gdy auto nie jest w ruchu.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia to priorytet

Zupełnie nowy Ford Fiesta posiada szereg inteligentnych technologii stworzonych po to, aby chronić Ciebie, Twoich pasażerów oraz bagaż. Kluczowe funkcje i wyposażenie pojazdu to Pre-Collision Assist, osłony krawędzi drzwi oraz system Ford SYNC 3 z funkcją wzywania pomocy.Do dyspozycji masz również wiele innych systemów. 

Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

Parkowanie może czasem przyprawiać o ból głowy. Ale nie w Fordzie Fiesta. Tutaj jest zaawansowana technologia aktywnego asystenta parkowania – zarówno prostopadłego, jak i równoległego. System wyszukuje wolną przestrzeń i automatycznie parkuje, a jedyne co Ty musisz robić, to operować pedałem gazu i hamulca oraz skrzynią biegów. 

Adaptacyjny tempomat

Adaptacyjny tempomat umożliwia kierowcy wybór prędkości, a następnie utrzymuje ją. Gdy wbudowany czujnik radarowy wykryje obecność samochodu z przodu, system zmniejszy prędkość, aby zachować bezpieczny, wcześniej ustalony dystans. Gdy droga znów będzie wolna, tempomat przywróci ustawioną prędkość. 

Zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa ruchu przy wyłączonym kierunkowskazie i ostrzega o tym kierowcę sygnałem wizualnym i poprzez wywołanie drgań na kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób.System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można wyłączyć go również ręcznie.

Rozpoznawanie znaków drogowych

Dostałeś mandat, bo nie zauważyłeś zakazu wyprzedzania lub ograniczenia prędkości? Teraz możesz tego uniknąć. Nowy Ford Fiesta wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych, który automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z zakazem wyprzedzania czy z ograniczeniem prędkości i wyświetla informację o nich na ekranie umieszczonym w desce rozdzielczej.

Poduszki powietrzne

Oprócz poduszek powietrznych kierowcy i pasażera auto wyposażono również w poduszki boczne chroniące okolice klatki piersiowej, a także poduszki kurtynowe. Co więcej Ford Fiesta został wyposażony w zagłówki zabezpieczające przed urazami kręgów szyjnych, napinacze wstępne i ograniczniki obciążenia przy pasach bezpieczeństwa oraz sygnalizację przypominającą o ich zapięciu. Każde z tych rozwiązań razem pracuje nad zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Ford Fiesta może zostać wyposażony w alarm obwodowy i podwójny zamek antywłamaniowy. Zamek ten uniemożliwia otwarcie drzwi z wewnątrz, nawet gdy ktoś próbuje włamać się przez okno. Aby włączyć podwójne ryglowanie, wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk zamykania na pilocie.

 

Odkryj wszystko to i o wiele więcej we wnętrzu nowego Forda Fiesta.