Ford świętuje produkcję 10-milionowego Mustanga.

Ford świętuje produkcję 10-milionowego Mustanga.

 

  • Ford celebruje w fabryce Flat Rock w Michigan produkcję 10-milionowego egzemplarza modelu, który stał się ikoną kultury, światowym symbolem optymizmu i niezależności.
  • Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Ameryce, a od 50 lat zdobył sobie pozycję lidera w kulturze, występując w większej liczbie filmów i zdobywając więcej fanów na Facebooku, niż jakikolwiek inny samochód na świecie. Ford sprzedał w Europie 38 000 Mustangów, od wprowadzenia tego modelu w roku 2015 na rynek europejski.
  • 10-milionowy Ford Mustang GT kabrio w kolorze Wimbledon White, który zjechał z taśmy produkcyjnej, wyposażony w 450-konny silnik V8 i sześciobiegową skrzynię biegów, dla uczczenia egzemplarza z numerem znamionowym VIN 001 - pierwszego seryjnego Forda Mustanga 1964.5, który miał silnik V8 o mocy 164 KM i trzybiegową przekładnię.
  • Ponad 60 właścicieli Fordów Mustangów ze wszystkich lat modelowych pojawie się w USA, aby oddać hołd 10-milionowemu Mustangowi, określanemu kamieniem milowym motoryzacji. Dołączy do nich skrzydlaty imiennik – myśliwiec P-51 Mustang

 

WARSZAWA, 10 sierpnia 2018 roku - Ford świętuje produkcję 10-milionowego Mustanga - najlepiej sprzedającego się w Ameryce samochodu sportowego ostatnich 50 lat i od trzech lat lidera sprzedaży wśród modeli sportowych na świecie.  

Mustang to serce i dusza naszej firmy i ulubieniec całego świata" - powiedział Jim Farley, prezes globalnych rynków, Ford Motor Company. Ten sam dreszcz, który towarzyszył mi w Mustangu na ulicach Detroit, Londynu, czy w Pekinie, czułem wcześniej jeżdżąc po kraju jako nastolatek, kiedy kupiłem mój pierwszy samochód - Mustanga coupe z 1966 roku. Mustang wywołuje uśmiech na twarzach, niezależnie od szerokości geograficznej i języka.”

Najlepiej sprzedający się samochód sportowy

Według analizy globalnych danych rejestracji samochodów sportowych IHS Markit i wewnętrznych analiz Forda z lat 1966-2018, Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym ostatnich 50 lat.

Ford sprzedał w Europie ponad 38 000 Mustangów, od wprowadzenia tego kultowego modelu w roku 2015 na rynek europejski 

W zeszłym roku w Europie Mustang wyprzedził Porsche 911 na 13 europejskich rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.   W czołowej piątce europejskich rynków sprzedaży Mustanga znalazły się w roku 2017 Niemcy, Zjednoczone Królestwo, Francja, Belgia i Szwecja.

Lepszy niż kiedykolwiek
Najnowszy Ford Mustang oferuje więcej zaawansowanych rozwiązań, niezwykłą wydajność i więcej możliwości personalizacji, niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowy Ford Mustang charakteryzuje się bardziej atletyczną sylwetką i eleganckim wnętrzem wyposażonym w miękkie w dotyku materiały i w 12-calowy, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników.

Ulepszone układy napędowe obejmują m.in. ośmiocylindrową widlastą jednostkę 5.0-litra o mocy 450 KM z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów, która rozpędza Mustanga do 100 km/h w 4,3 sekundy, gwarantuje spalanie średnie na poziomie 12.1 l/100 km i emisję CO2 270 g/km.Sześciostopniowa manualna skrzynia biegów Mustanga wyposażona jest teraz w technikę dopasowania prędkości obrotowej, która zapewnia płynniejsze i szybsze redukcje biegów, którym towarzyszą charakterystyczne „strzały” potężnego silnika.

Zaawansowane układy obejmują regulowane zawieszenie MagneRide, dające możliwość wyboru trybu jazdy oraz nowy układ wydechowy, który zapewnia cichy tryb „dobrego sąsiada”, przydatny wczesnym rankiem lub późną nocą. Systemy wspomagające kierowcę Mustanga obejmują asystenta ochrony przed kolizjami z funkcją wykrywania pieszych oraz system utrzymywania pasa ruchu.

Ponadto, wcześniej wprowadzona została, napędzana widlastym ośmiocylindrowym silnikiem 5.0-litra, edycja specjalna - Ford Mustang Bullitt, stworzona dla uczczenia 50 rocznicy legendarnego filmu. 

Obecny Ford Mustang to szósta generacja modelu. Ford Mustang cieszy się nie tylko pozycją lidera sprzedaży, ale także strona Mustanga na Facebooku ma więcej polubień niż jakakolwiek inna ze stron znanych modeli.