Ford Transit Custom Nugget

Kampery stają się coraz popularniejsze. W Polsce również przybywa zwolenników takiego sposobu podróżowania i spędzania wolnego czasu. W związku z tym do grona producentów oferujących pojazdy turystyczne dołączył Ford, który skorzystał z bogatego doświadczenia specjalistycznej firmy Westfalia.

 

 

Na bazie Forda Transita Customa stworzono wersję Nugget. Auto przebudowano w bardzo przemyślany sposób, dzięki czemu mobilny domek, gdy jest złożony, niewiele odbiega wymiarami i zwinnością od standardowego vana. Zmieści się nawet do niektórych garaży podziemnych – ma 2,07 m wysokości.

 W środku Nuggeta wygospodarowano miejsce do spędzania wolnego czasu, gotowania i spania. Na parterze znajduje się pokój dzienny z dobrze wyposażonym aneksem kuchennym (pojemna lodówka, dwupalnikowa kuchenka gazowa, zlew z ciepłą wodą). Na pokładzie są dwa zbiorniki – na czystą wodę i ścieki. Jeśli zechcesz, to nawet weźmiesz prysznic (kranik do podłączenia wężyka). Nie brakuje też wielu szafek do przechowywania. Przednie fotele obracają się, a pomiędzy nimi a tylną kanapą można rozłożyć duży stolik. Cała zabudowa jest wysokiej klasy.

 

 

 

Sypialnia główna mieści się na piętrze. Dach, w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli, otwiera się w tylnej części pojazdu.

 

 

 

W sumie w samochodzie mogą spać cztery osoby, ponieważ kanapa na dole jest rozkładana. Prywatność pozwalają zachować przyciemniane szyby i zasłonki okienne. Pomyślano też o urozmaiconym oświetleniu wnętrza (listwy LED, lampki kierunkowe) i gniazdku 230V. Nie zapomniano oczywiście o ogrzewaniu postojowym, programowanym na godziny. W ciągu dnia po aucie można swobodnie poruszać się w pozycji wyprostowanej, ponieważ stelaż łóżka podczepia się do uniesionego dachu.