Ford Focus 1.5 Ecoboost 150 KM ST Line

  • Ford Focus to auto, które zyskało popularność przede wszystkim ze względu na swoje rewelacyjne właściwości jezdne. 
  • Model ten od 97 roku, kiedy to został wprowadzony pierwszy Focus, został sprzedany w aż 18-stu milionach egzemplarzy !
  • Teraz czas przyjrzeć się 4 generacji tego  swietnie zbudowanego pojazdu.

 

Focus od zawsze stawiał na nowoczesność, ale przy tym skromność. Jednak obecna wersja wyszła poza te rysy i ukazała się w zjawiskowo agresywnej odsłonie. Na celownik weźmy wersje ST Line. 

 

 

Deska rozdzielcza jest bardzo dobrze przemyślana. Proste, symetryczne kształty udało się połączyć w coś ciekawego i przyjemnego dla oka, a także ergonomicznego. Przycisków na desce rozdzielczej jest dokładnie tyle ile potrzeba. Przy czym nie zrezygnowano z klasycznego panelu klimatyzacji. Mamy pokrętła od temperatury dwóch stref i kilka przycisków. Do tego kilka przycisków od audio, czyli wszystko to co niezbędne.

 

 

Sync3 oferuje 8 calowy wyświetlacz dotykowy, który jest prosty w obsłudze i działa bardzo płynnie. Sync3 to tak naprawdę ten sam system co Sync2.5 rozbudowany o funkcje głosowe i system nawigacji.

 

 

 

Czerwone przeszycia kierownicy, foteli i tunelu środkowego świetnie współgrają z ciemnymi kolorami w środku auta. Listwa ozdobna imituje włókno węglowe i przy tym wygląda bardzo fajnie. Materiały w większości miejsc są miękkie i gumowane.

 

 

Silnik 1.5 Ecoboost o mocy 150 KM powinien zadowolić każdą osobę, która wymaga dobrych osiągów. Dynamika jest ponadprzeciętna, 3 cylindrowy silnik wydaje dźwięk, który jest słyszalny wewnątrz kabiny, ale jest przyjemny dla ucha . Za zmianę biegów odpowiada 8 biegowy automat, który właściwie i szybko dobiera biegi.