FordPass

Dzięki FordPass klienci Forda będą objęci najlepszym w branży dostępem do ładowania pojazdów elektrycznych - w domu i na drodze.

 

  • System Ford Charging Solutions, w tym aplikacja FordPass, pozwala łatwo zlokalizować stacje, osiągnąć je jako cel nawigacji, opłacić i monitorować ładowanie za pomocą największej publicznej sieci ładowania w Europie.

  •  Ford Connected Wallbox zapewnia bezpieczne, wydajne ładowanie pojazdu w domu według taryf opłat FordPass.
  • Po naładowaniu w ciągu 10 minut na stacji ładującej IONITY o mocy 150 kW, nowy elektryczny SUV inspirowany Mustangiem będzie w stanie przejechać do 93 km.
  • Konsorcjum IONITY, którego założycielem jest Ford, będzie do roku 2020 dysponowało w Europie 400 stacjami szybkiego ładowania, co wydłuży zasięg podróży.

 

Dzięki aplikacji FordPass klienci Forda będą mogli bez trudu zlokalizować stacje, osiągnąć je jako cel nawigacji, opłacić i monitorować ładowanie w ponad 125 000 lokalizacjach sieci ładowania FordPass w 21 krajach. Będzie to możliwe już od przyszłego roku, kiedy Ford rozpocznie dostawy nowych elektrycznych pojazdów bateryjnych.

 

Connected Wallbox Forda umożliwia dodatkowo prostsze, szybsze i tańsze ładowanie zelektryfikowanych pojazdów Forda w domu.

 

 

W roku 2020 pojawi się w salonach nowy, w pełni elektryczny SUV-a Forda, inspirowany stylistyką Mustanga, zdolny przejechać z napędem elektrycznym na jednym ładowaniu do 600 km (mierzonych zgodnie z procedurą WLTP).*

 

  • Jedną z największych przeszkód w zakupie pojazdu elektrycznego był dla klientów strach przed stanięciem na drodze z wyczerpanymi bateriami lub niemożność znalezienia stacji ładowania. 

  • Strategia ładowania Forda idzie w dwóch kierunkach i bazuje na badaniach, które wykazują, że klienci chcą być spokojni o ładowanie, zanim zakupią pojazd elektryczny.

  • Większość właścicieli pojazdów elektrycznych ładuje swoje pojazdy w domu. Każdy elektryczny Ford będzie standardowo wyposażony w przewód Ford Home Charge, zdolny do ładowania niezależnie od mocy prądu dostarczanego do instalacji domowej.

 

 

Ładowanie w domu jest tak proste, jak podłączenie ładowarki smartfona.
Bateryjne pojazdy elektryczne Forda (BEV) mogą uzupełniać energię w akumulatorze trakcyjnym zarówno z gniazdka elektrycznego domowej instalacji, jak i przez opcjonalny, montowany na ścianie Ford Connected Wallbox, dostarczający prąd o nawet pięciokrotnie większej mocy, niż gniazdko typowej domowej instalacji elektrycznej, co oznacza, że klienci Forda mogą być pewni, że akumulator ich pojazdu naładuje się całkowicie przez noc.

 

Usuwamy te bariery, oferując najlepszy w branży dostęp do zasilania, w tym największą wśród wszystkich producentów samochodów sieć publicznych stacji ładowania, przez co większa liczba klientów będzie mogła czerpać korzyści z posiadania pojazdu elektrycznego.  powiedział Ted Cannis, globalny dyrektor działu pojazdów elektrycznych Ford Motor Company.