Opis modelu


Wprowadzenie

Przeprojektowane nadwozie o wyrazistych liniach oraz zaawansowane technologicznie i wyjątkowo eleganckie wnętrze. Poznaj najwspanialszego Forda Focusa w historii.

Model nowej generacji, który wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Doskonałym przykładem jest system Ford SYNC 2 z zaawansowanym systemem obsługi głosowej i 8-calowym wyświetlaczem, służący do intuicyjnej obsługi nawigacji, systemu audio oraz klimatyzacji. Z kolei system wspomagający parkowanie (Active Park Assist) został udoskonalony i teraz oprócz parkowania równoległego oferuje funkcję parkowania prostopadłego oraz dodatkowo pomaga wyjechać z równoległego miejsca parkingowego.

Supernowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne zapewniają idealną równowagę między mocąa ekonomicznością. Zaawansowana przekładnia PowerShift oraz zmiana biegów za pomocą łopatek maksymalizuje wydajność i przyjemność z jazdy.

Moc i wydajność w jednym

Projektując silniki nowego Forda Focus wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia techniczne, pomagające zarówno obniżyć koszty eksploatacji oraz emisję spalin, jak i uzyskać niezwykłą moc i wydajność.

Wśród dostępnych silników znajdują się zarówno jednostki benzynowe EcoBoost jak i wysokoprężne TDCi. Obao pojemności 1,5 litra i oba wyposażone w funkcję Auto-Start-Stop i technologie oszczędzające paliwo.

Wszystkie nowe silniki spełniają surowe wymogi europejskiej normy emisji Euro 6. Na przykład silnik wysokoprężny ECOnetict o pojemności 1,5 litra i mocy 105 KM charakteryzuje się emisją CO2 na poziomie 88 g/km.