Fiesta Van

Opis modelu


Przyjemność prowadzenia

Nowy Ford Fiesta Van zapewnia doskonałe prowadzenie i jest wyposażony w liczne rozwiązania zapewniające komfort i wygodę. Wszystko po to, aby uprzyjemnić każdy dzień pracy za kółkiem.
 
Dostępne w opcji technologie, takie jak kamera cofania oraz czujniki parkowania, ułatwiają i uprzyjemniają prowadzenie Forda Fiesta Van, czyniąc ten samochód jeszcze bardziej wydajnym w pracy.
 

Kamera cofania

Słupki, donice czy murki już nie stanowią problemu – na ekranie wbudowanym w środkową część deski rozdzielczej, kamera cofania pokazuje wszystko to, co znajduje się z tyłu pojazdu. System dodatkowo wyświetla wirtualne linie, które pomagają zaparkować nawet w najciaśniejszych miejscach. Dla wygody, kamera cofania włącza się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego.
 

Czujniki – czyli bezstresowe parkowanie

Nic tak nie podnosi pewności siebie w trakcie parkowania, jak czujniki parkowania, które pomogą ocenić odległość między autem a dowolną przeszkodą (zarówno z przodu, jak i z tyłu). Po jej wykryciu, czujniki wysyłają ostrzeżenie dźwiękowe, którego natężenie wzrasta wraz ze zbliżaniem się do przeszkody. (wyposażenie opcjonalne) 

Lepiej wyciszona kabina

Wprowadzone w kabinie udoskonalenia tłumią nie tylko hałas silnika, ale również wiatru czy opon.
 

Przyjemna temperatura bez względu na otoczenie

Wydajne i proste w obsłudze ogrzewanie i klimatyzacja zapewniają komfortowe warunki przez cały rok.
 

Sterowanie głosem

 Ford Easy Fuel czy samochodowy system audio DAB zapewnią Ci przyjemne i bardziej komfortowe korzystanie z samochodu.

Ford SYNC – zaawansowana technologia obsługi głosowej
Ford SYNC to jedna z najnowocześniejszych technologii, w które wyposażono Forda Fiesta Van. Pozwala ona na obsługę odtwarzacza muzyki czy przyjmowanie i wykonywanie połączeń telefonicznych – a wszystko to za pomocą prostych poleceń głosowych. (bez obsługi języka polskiego)

System Ford SYNC pozwala również na odtwarzanie plików dźwiękowych z pamięci USB, telefonu z technologią Bluetooth®, odtwarzacza MP3 czy iPoda – a wszystko w oparciu o polecenia głosowe (bez obsługi języka polskiego). Jednak jego najważniejszą funkcją jest Emergency Assistance. Dzięki niej, w momencie wypadku lub kolizji telefon komórkowy wykona automatycznie połączenie alarmowe do służb ratunkowych, informując je o lokalizacji pojazdu.
 
Wysoka jakość dźwięku
Radio z odtwarzaczem CD znajdują się w wyposażeniu standardowym. Van daje również możliwość podłączenia iPoda® i innych odtwarzaczy muzyki. Dzięki temu można zabrać w każdą podróż całą swoją ulubioną muzykę.
 

Teraz zawsze zatankujesz właściwe paliwo

Dzięki systemowi Ford Easy Fuel zatankowanie niewłaściwego paliwa będzie praktycznie niemożliwe. Dlaczego? Po prostu niewłaściwa końcówka dystrybutora nie będzie pasować do wlewu. A ponieważ Ford Easy Fuel jest systemem bezkorkowym, nie trzeba brudzić sobie rąk podczas tankowania.
 

Quickclear błyskawicznie oczyszcza przednią szybę

Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze szybko usuną lód i śnieg.
 

Pracowity i oszczędny

Ford Fiesta Van dba o wydajną działalność firmy i jednocześnie znacząco obniża bieżące koszty.
 
Szereg praktycznych funkcji służy zmaksymalizowaniu możliwości ładunkowych i wydajności:
 
  • 1,0 m3 przestrzeni ładunkowej 
  • Pełna przegroda zgodna z normą DIN 
  • Cztery zaczepy do mocowania ładunku zgodne z normą DIN
  • Dostępny w opcji hak do holowania
Zwiększona żywotność części obniża koszty eksploatacji
Zwiększenie trwałości części, szersza ich dostępność i łatwiejsza naprawa sprawiła, że zdołaliśmy zredukować koszty eksploatacji pojazdu.

Oto tylko kilka czynników decydujących o większej trwałości:

  • 12-letnia gwarancja na korozję perforacyjną nadwozia – osiągnięto ją dzięki zwiększeniu liczby wstępnie powlekanych paneli w dolnej konstrukcji nadwozia, wprowadzeniu powłoki PCV na spodniej stronie pojazdu oraz powłoki woskowej profilach zamkniętych.

  • Inteligentny system rozruchu silnika – montowany jako standardowe wyposażenie we wszystkich pojazdach z silnikiem TDCi, monitoruje prędkość silnika podczas rozruchu i wyłącza rozrusznik, gdy tylko silnik jest w stanie pracować samodzielnie.

  • Przedłużona żywotność części – inteligentny system rozruchu zmniejsza również awaryjność rozrusznika i nawet dziesięciokrotnie przedłuża żywotność zarówno rozrusznika, jak i akumulatora.

Van, który potrzebuje przerwy tylko raz na rok

Wysoka trwałość części, solidna konstrukcja i doskonała jakość wykonania czynią nowego Forda Fiesta Van wytrzymałym narzędziem gotowym do pracy przez wiele lat. Wszystko to sprawia, że przegląd serwisowy wymagany jest co 20 000 km lub 12 miesięcy.
 

Niska emisja, wysoka wydajność

Silniki Forda Fiesta Van skonstruowano z myślą o ciężkiej pracy, ekonomiczności i dbałości o środowisko. Dlatego wykorzystano w nich innowacyjne technologie ECOnetic, które zapewniają niezrównane osiągi przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa i emisji CO2.
 
Bez względu na to do czego ma służyć Ford Fiesta Van, zawsze znajdziesz silnik odpowiadający swoim potrzebom. Wśród nich masz do wyboru 1,25-litrowy silnik benzynowy, nowy 1,5-litrowy silnik TDCi, dostępny w dwóch wariantach mocy 75 i 95 KM oraz wersję ECOnetic. Decyduj: benzyna czy diesel, sportowy charakter czy 3,2 l/100 km zużycia paliwa.

Ford Duratorq TDCi engine - Technologia diesla o dużej wydajności, Zaawansowany 1,5 litrowy silnik wysokoprężny Duratorq TDCi zapewnia 95 KM i 215 Nm momentu obrotowego. Mimo to, tak wydajny silnik, cechuje się znakomitą oszczędnością paliwa i niską emisją CO2.

Bezkompromisowa oszczędność paliwa

Nowy 1,5-litrowy silnik Duratorq TDCi ECOnetic zapewnia najlepszą w tej klasie oszczędność paliwa wynoszącą 3,2 l/100 km (w cyklu mieszanym) przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 82 g/km. Oznacza to najniższą emisję wśród produkowanych pojazdów tej klasy. 

Do tak niskiego zużycia paliwa i emisji CO2 przyczynia się także cała gama technologii ECOnetic, które dbają również o zadowalające osiągi.
 
Bardziej wydajny sposób ładowania akumulatora
W odróżnieniu od konwencjonalnych układów, ładowanie akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii) działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Przekłada się to na niższe zużycia paliwa i mniejszą emisję CO2.
 
Mniejsze zużycie paliwa za sprawą Auto-Start-Stop
Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik na czas postoju (np. na światłach czy w korku), cały czas zasilając działające układy (jak klimatyzacja czy radio). Wystarczy nacisnąć sprzęgło, a silnik uruchomi się ponownie. Ta technologia staje się szczególnie korzystna podczas jazdy po mieście, gdzie może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10% (w cyklu jazdy miejskiej). Technologia ta jest uwzględniona w standardzie wersji ECOnetic.
 
Wskaźnik zmiany biegów – maksymalna oszczędność paliwa
Wskaźnik zmiany biegów, umieszczony na tablicy rozdzielczej, sygnalizuje optymalny moment zmiany biegu, aby zużycie paliwa było jak najmniejsze. To prosty i skuteczny sposób na poprawę ekonomiczności jazdy.