Opis modelu


5-osobowy Ford C-MAX i 7-osobowy Ford Grand C-MAX, stanowią doskonałe połączenie innowacyjności, nowego stylu i funkcjonalności. Zaawansowana technologia, znakomite własności jezdne i jeszcze lepsza trwałość gwarantują niepowtarzalną jakość jazdy. Gdy dodać do tego większy komfort i funkcjonalność, Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX ujawniają nowe oblicze kompaktowych samochodów rodzinnych typu MAV (minivanów). Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX pod każdym względem są pojazdami nowej generacji.

Wersje Forda C-MAX łączy stylowa, a jednocześnie bardzo charakterystyczna sylwetka, zgodna z koncepcją stylistyczną Ford kinetic Design. Nadwozia tych modeli spełniają oczekiwania zarówno tych, którzy szukają elegancji i przestrzeni, jak i tych, dla których najważniejsza jest funkcjonalność. Pokazują, że samochody segmentu minivanów mogą łączyć w sobie ciekawą stylistykę z funkcjonalnością i wygodą.

Dodatkowo w modelach Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX zastosowano najnowsze osiągnięcia techniki, służące zwiększeniu osiągów i trwałości oraz obniżeniu koszty eksploatacji. Nasz Klient może wybrać jeden spośród wysoko ocenianych silników z naszej gamy: wysokoprężny Duratorq TDCi, całkowicie nowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem EcoBoost o pojemności 1,6 litra i jednostkę benzynową Duratec. Nasze silniki o niskim poziomie emisji spalin są dostępne z nowoczesnymi przekładniami, w tym nową 6-biegową manualną przekładnią Durashift, po raz pierwszy pojawiającą się w modelach C-MAX, oraz automatyczną dwusprzęgłową 6-biegową przekładnię PowerShift.